У харківському хоспісі може зазвучати класична музика

Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан  5 червня, провела зустріч з волонтерами хоспісу. Під час зустрічі, яка пройшла в прес-центрі міськради, обговорювалися питання діяльності волонтера в цій установі, його положення в суспільстві, у відносинах з пацієнтами, родичами та медичним персоналом.

«Волонтер в перекладі на украънську мову - доброволець. У нашому суспільстві це явище досить молоде. Незважаючи на те, що ви хочете допомогти, ви можете зіткнутися з недовірою пацієнтів і родичів, медичні працівники до вас теж можуть бути не готові. У нас ще не прищепилася філософія волонтерства », - підкреслила заступник міського голови.

У той же час Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що волонтери багато чого могли б зробити в цьому закладі. Так, вони могли б організувати в хоспісі музична година, під час якого в коридорах або в окремих палатах звучала б класична музика.

«Але колись ви повинні з'ясувати, чи є ця музика позитивним фактором, чи є сенс включати її в коридорі або у кожного в палаті», - підкреслила заступник міського голови.

Вона також попросила добровольців організовувати для пацієнтів прогулянки на вулиці. Також запропонувала вести щоденник, який через багато років міг би бути виданий. У свою чергу волонтери теж внесли кілька пропозицій, реалізація яких, на їх думку, прикрасить життя пацієнтів установи. Зокрема, з'явилася ідея встановити в коридорі хоспісу акваріум з рибками. Світлана Горбунова-Рубан позитивно відреагувала на пропозиції волонтерів і пообіцяла їм свою підтримку.

Джерело