Круглий стіл з обговорення результатів дослідження «Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні» в м. Харкові

Лідія СмолаУкраїнський Фонд Демократії «Спочатку Люди» 26 березня 2013 року в м.Харкові в приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України провів Круглий стіл з обговорення результатів дослідження «Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні». У роботі Круглого столу взяли участь студенти факультету педагогічної освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії, студенти факультету управління та бізнесу Харківської державної академії культури, слухачі Національної академії державного управління при Президентові України та Харківського регіонального інституту державного управління. Модератором заходу виступила Лідія Смола – керівник Департаменту аналітики та соціологічних досліджень Фонду «Спочатку Люди».

Учасники круглого столу зазначили, що проблема розвитку громадянського суспільства актуальна для України, яка перебуває у складній політичній кризі. Вони погодилися з думкою, що сьогодні інтернет - є найкращим майданчиком для об’єднання активних громадян. Однак висловили переконання, що лише живе спілкування дає можливість для формування конкретних кроків для активізації громад на місцевому рівні. Обговорюючи результати дослідження «Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні», що були презентовані їм, учасники зустрічі визначили відсутність інформації про позитивні практики об’єднання людей як основну причину недовіри до інститутів громадянського суспільства. Учасники круглого столу висловили свої рекомендації щодо активізації громадянського суспільства, а саме:

  • Необхідно більше інформувати громадян про приклади активної участі громад на місцевому рівні;
  • Надавати практичну допомогу (навчати) активним членам громадських організацій;
  • Бути чесними, небайдужими та вести за собою громаду;
  • Необхідно формувати спільноти в соціальних мережах і залучати якомога більше молоді;
  • Не зупинятися перед можливими перешкодами;
  • Використовувати успішний досвід інших громадських організацій Присутні виявили зацікавленість до досліджень Фонду «Спочатку Люди» та його діяльності.

семінарсемінар в Харкові

семінар в Харковіспочатку люди

семінар в ХарковіЛідія

семінар в Харковісемінар в Харкові

семінар в Харковісемінар в Харкові

семінар в Харкові

Артур Григоровичсемінар в Харкові

Аніщенко Алла ПетрівнаСпочатку люди