Круглий стіл з обговорення результатів дослідження «Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні» в м.Дергачі

Харківська областна громадська організація "Соціальний Всесвіт", за підтримки Українського Фонду Демократії «Спочатку Люди» 27 березня 2013 року в м. Дергачі в приміщенні Центральної бібліотеки провели Круглий стіл з обговорення результатів дослідження "Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні".

На заході були присутні представники Дергачівської райдержадміністрації, Дергачівської районої громадської організації «Молоде покоління Дергачівщини», Дергачівської районної молодіжної організації «НДП», фахівці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головний редактор газети «Вісті Дергачівщини», учні випускного класу Дергачівського ліцею№ 2, інші зацікавлені особи. 

Модератор заходу, Аніщенко Алла (Голова Правління Харківської обласної організації «Соціальний всесвіт», канд.пед.наук, доцент), презентувала присутнім результати соціологічного дослідження «Оцінка громадянської участі та інститутів громадянського суспільства в Україні». 

Алла петрівнаАлла Петрівна

Учасники круглого столу протягом дискусії намагались виявити причини соціальної пасивності та бездіяльності громадян України, напрями та методи активізації населення. Зазначили, що сьогодні інтернет є одним з найшвидших засобів комунікації із широким колом населення. Підтримали ідею Фонду «Спочатку Люди» щодо голосування за документ «Хартію Народу». 

Серед рекомендацій щодо активізації громадянського суспільства, які були запропоновані, можна виділити наступні:

  • Популяризувати тему громадянської активності серед широкого кола населення, оскільки на сьогодні вона є вкрай своєчасною і потребує розвитку;
  • Об’єднати навколо цієї теми членів територіальних громад, що буде сприяти розбудові місцевого самоврядування;
  • Проводити більше таких зустрічей, бо вони змушують замислитись над майбутнім своїм, своїх дітей, своєї країни;
  • Залучати до участі в електронних проектах Фонду кожного серед молоді;
  • Закликати молодь залучати людей старшого віку до електронного голосування, що буде сприяти міжпоколінній взаємодії;
  • Рекомендували провести окрему зустріч з членами Дергачівської районої громадської організації «Молоде покоління Дергачівщини».

Учасники круглого столу зазначили, що для зміни суспільства на краще «необхідно змінити оточуюче середовище, а починати треба з себе: допомогати тим, хто мешкає поруч; робити більше спільних справ, бо це об’єднує людей, згуртовує, надає більше можливостей».

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

семінар у Дергачахсемінар у Дергачах

Дергачи бібліотекасемінар у Дергачах

бібліотека Дергачівсемінар у Дергачівській бібліотеці

семінар у Дергачівській бібліотецісемінар у Дергачівській бібліотеці