Більше соціальних послуг для харків’ян

Під час наступної сесії міськради буде запропоновано проекти рішень щодо  змін до  програм соціально- медичного спрямування, – повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

Проект  підготовки студентів- волонтерів  для роботи  в умовах Хоспісу працює в Харкові 3-й  рік. Його організатори кажуть, що необхідно створювати службу, яка займатиметься роботою із хворими літніми людьми.

Алла Аніщенко, голова правління ХОГО «Соціальний Всесвіт»

Подготовка молодежи  в этом проэкте- своего рода критерий воспитательной работы  в вузе. По тому, насколько студенты активно участвуют  в реабилитационной службе «Эра милосердия», можно сказать, насколько уделяют внимание  воспитательной работе  в вузе.

Студентки академії культури розповіли, що ходять у Хоспіс до стареньких  уже не один рік. Але спочатку була спеціальна психологічна  підготовка.

Єлизавета Болгова, студентка ХДАК

То есть было немного страшно, но это того стоило, это нам полезный опыт.

Олена Яценко, студенка ХДАК

Когда молодой человек приходит, кажется, в жизни  у него проблемы. Приходит и общается с этим человеком и видит все с другой стороны. Видит, что на самом деле это не проблемы, все решается,  и стоит жизнь , в первую очередь, ценить.

Тож робота студентів із невиліковно  хворими літніми людьми – то допомога і членам їхніх родин, і самим стареньким, і молоді, – певні керівники проекту. Удосконалення соціально- медичної підтримки  літніх людей триватиме  й надалі, – розповіли в міськраді. Зокрема, триває робота з приватними стоматологічними клініками, аби  укласти договори на лікування літніх харків’ян.

Светлана Рубан

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови

Особенно в тех случаях, где есть такие технологии, возможности, которых нет  в наших поликлиниках стоматологических, или  в тех случаях, когда человек настаивает, чтоб его посмотрел доктор вне муницыпальных  учреждений стем, чтобы убрать сомнения.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров’я, згідно з  договором, приватна клініка раз на місяць братиме на лікування одну літню людину, яка немає статків  для сплати  зубопротезування або лікування.

Світлана Маренич