Президент України підписав Закон "Про благодійництво та благодійні організації",

Президент України підписав Закон "Про благодійництво та благодійні організації", який чекав свого часу ще з липня 2012 року. Документ вже опублікований на сайті ВР, а значить - вступив в силу. У законі визначені сфери благодійної діяльності, визначено поняття «благодійне пожертвування», «благодійний грант», визначено види благодійних організацій.

Благодійні організації мають право власності та інші речові права на кошти, цінні папери, земельні ділянки, інше нерухоме і рухоме майно, а також нематеріальні активи, якщо інше не встановлено законом або установчими документами. Розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20% доходу цієї організації в поточному році.

Ще з цікавого: «Ст.5, п.5: Отримання бенефіціарамі благодійної допомог від благодійніків НЕ Може буті підставою для обмеження чи пріпінення будь-яких інших відів допомоги, виплат чи пільг, визначених законами України», «Ст.3, п. 6: Сферами благодійної діяльності є: <...> Соціальний захист, соціальне забезпечення, Соціальні послуги и Подолання бідності; ».